Presentación

​Antonio Pino García
Director
eido.dir@uvigo.gal

Marcos Arias Acuña 
Subdirector  
eido.subdir@uvigo.gal                    

Juan Pablo Hervés Beloso
Secretario académico
eido.sec@uvigo.gal

Composición

Coordinación dos programas

Ámbito multidisciplinar

  • Ana Mª Bernabeu Tello
    Ciencias marinas, tecnoloxía e xestión (Campus do Mar)​​​​​​
    domar@campusdomar.gal
  • María Ángeles Cancela Carral
    Creatividade e innovación social e sostible (Campus CREA)
    chiqui@uvigo.gal
  • José Eugenio López Periago
    Auga, sustentabilidade e desenvolvemento (Campus da Auga)
    edelperi@uvigo.gal

Ámbito humanístico

  • María del Carmen Cabeza Pereiro
    Estudos lingüísticos
    cabeza@uvigo.gal
  • Burghard Baltrusch
    Estudos literarios
    burg@uvigo.gal
  • Javier Pérez Guerra
    Estudos ingleses avanzados: lingüística, literatura e cultura
    jperez@uvigo.gal

Ámbito científico

  • Carmen Sieiro Vázquez
    Biotecnoloxía avanzada
    mcsieiro@uvigo.gal
  • Juan P. Hervés Beloso
    Ciencia e tecnoloxía de coloides e interfaces
    jherves@uvigo.gal
  • Juan José Pasantes Ludeña
    Metodoloxías e aplicacións en ciencias da vida
    pasantes@uvigo.gal
  • Adela M. Sánchez Moreiras
    Ecosistemas terrestres, uso sustentable e implicacións ambientais
    adela@uvigo.gal

Ámbito ciencias da saúde

Ámbito tecnolóxico

  • Henrique Lorenzo Cimadevila
    Xeotecnoloxías aplicadas á construción, enerxía e industria
    hlorenzo@uvigo.gal
  • José Ramón Salgueiro Piñeiro
    Láser, fotónica e visión
    jrs@uvigo.gal
  • Manuel García Sánchez
    Tecnoloxías da información e as comunicacións
    manuel.garciasanchez@uvigo.gal
  • José Durany Castrillo
    Métodos matemáticos e simulación numérica en enxeñaría e ciencias aplicadas
    jdurany@uvigo.gal
  • Fernando Aguado Agelet
    Tecnoloxía aeroespacial: enxeñarías electromagnética, electrónica, informática e mecánica
    faguado@uvigo.gal
  • Juan Pou Saracho
    Investigación en tecnoloxías e procesos avanzados na industria
    jpou@uvigo.gal
  • Xosé Ramón Nóvoa Rodríguez
    Enxeñaría química
    rnovoa@uvigo.gal
  • Arno Formella
    Sistemas software intelixentes e adaptables
    formella@uvigo.gal
  • EnriqueGranada Álvarez
    Eficiencia enerxética e sustentabilidade en enxeñaría e arquitectura
    egranada@uvigo.gal
  • Julia Armesto González
    Protección do patrimonio cultural
    julia@uvigo.gal

Ámbito xurídico-social

Representación do estudantado

Representación das vicerreitorías competentes

Vicerreitoría de Investigación

Vicerreitoría de Internacionalización

Vicerreitoría de Transferencia

Servizo de Posgrao

Área de Posgrao

Composición

Dirección

Secretaría académica

Coordinación dos programas

Ámbito multidisciplinar

Ámbito científico

Ámbito xurídico-social

  • Xosé M. Cid Fernández
    Ciencias da educación e do comportamento
    xcid@uvigo.gal

Ámbito Arte-Humanidades


Ámbito tecnolóxico

Servizo de Posgrao

Área de Posgrao

Representación do estudantado

 

Convocatoria de reunión da Comisión Permanente

A data prevista da vindeira reunión será o 25 de novembro de 2021

 

Máis información:

Escola Internacional de Doutoramento (Eido)
Edificio Filomena Dato
As Lagoas, Marcosende
36310 Vigo
+34 986 813 442
eido@uvigo.gal